List Prezesa Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej

 

List Henryka Baranowskiego, prezesa zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej,
odczytany podczas konferencji prasowej poświęconej koncertowi „POLSKA – Zasłużonym dla Ojczyzny”

Szanowni Państwo,

Bardzo dziękuję za zaproszenie na konferencję prasową zapowiadającą koncert „POLSKA – Zasłużonym dla Ojczyzny”,
w tym roku ściśle powiązany z 80. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej i 75. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, i jednocześnie przepraszam,
że nie mogę być z Państwem osobiście.

Jest nam niezmiernie miło, że PGE, największa firma energetyczna
w Polsce, po raz kolejny została partnerem tak ważnego przedsięwzięcia. Realizujemy wiele projektów z zakresu sponsoringu kultury i sztuki, a także wspieramy wydarzenia kultywujące pamięć
o bohaterach narodowych, na każdym kroku doceniając ich wielkie poświęcenie w walce o honor i niepodległość Ojczyzny.

PGE to jeden z liderów polskiej gospodarki. Pielęgnowanie naszej historii oraz krzewienie i podtrzymywanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży jest dla nas bardzo ważne. Angażujemy się w projekty społeczne, których celem jest kultywowanie pamięci o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski. Nie zapominamy również o żyjących bohaterach, dzięki którym możemy dzisiaj żyć, kształcić się i rozwijać w wolnej Polsce. Uznajemy to za nieodłączną część naszej misji.

Uważamy, że naszą rolą jest nie tylko dbanie o rozwój gospodarczy kraju, ale także samej Polski, kraju dumnego ze swojej kultury i historii.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że bez współpracy największych polskich firm z instytucjami rządowymi i organizacjami pozarządowymi byłoby to trudne. Pokazaliśmy już, że razem jesteśmy w stanie zorganizować wiele znaczących przedsięwzięć.

W tym roku Fundacja PGE we współpracy z Fundacją Cultura Memoriae po raz kolejny zrealizowała projekt „Bohaterowie naszej przyszłości”, w ramach którego przyznano świadczenia materialne ponad kilkuset Powstańcom.

Kolejnym wspólnym przedsięwzięciem obu Fundacji był projekt „Paczka dla Kombatanta”. Trzy edycje akcji sprawiły, że do środowiska kombatantów trafiło w sumie 1500 paczek świątecznych.

Jestem przekonany, że koncert „POLSKA – Zasłużonym dla Ojczyzny”, który mamy przyjemność wspierać już po raz czwarty, będzie kolejną okazją do uczczenia bohaterstwa kombatantów i podziękowania im za wolność, którą nam ofiarowali. Tym koncertem pragniemy uhonorować żyjących świadków historii oraz tych, którzy własne życie złożyli na ołtarzu Ojczyzny.

Serdecznie zapraszam wszystkich na koncert i życzę Państwu wielu pozytywnych wrażeń.

Henryk Baranowski
prezes zarządu
PGE Polska Grupa Energetyczna